logo
Yukarı

Mezoterapi Lipoliz Nedir?

Mezoterapi Lipoliz Nedir?

Günümüz dünyasında güzel görünmek aslında sağlıklı yaşamanın bir gerekliliği gibi anlaşılmaktadır. Güzel görünmek aslında vücudun biçimli görülmesi ile yakından ilişkilidir. Kişiler zayıflayarak, vücutlarını şekillendirerek, bölgesel olarak fazla olan yağlarından kurtulmayı deneyerek estetik bir görünüme kavuşmayı amaçlamaktadır. Günümüz dünyasında, selülitlerin tedavi edilmesinden zayıflamaya, vücudun şekillendirilmesinden bölgesel fazlalıklardan kurtulmaya kadar, mezoterapi tedavisi etkin bir biçimde kullanılmaktadır. Aslında mezoderm olarak adlandırılan cilt tabakası, dermis ya da deri altı yağ dokusu olarak da isimlendirilmektedir. Mezoterapi yöntemi, birtakım ilaçların, vitaminlerin ve de minerallerin, enjeksiyon yöntemi aracılığıyla, kökenlerini mezodermden alan derialtında dokuya ve deri içlerine verilmesi işleminin adıdır. Oldukça pratik bir işlemdir ve canınızı hiç acıtmaz.

 

Enjekte edilmiş olan ilaçlar, cildin altında bulunan yağ çözücüler, kan dolaşımını düzenleyen maddeler, sıkılaştırma işlevi taşıyan ajanlar ve tüm bu konularda fayda sağlayan özel karışımlardan meydana gelmektedir. Mezoterapi tedavisinin en önemli avantajlarından birisi, bölgesel zayıflama sağlamasıdır. Ancak bölgesel zayıflama ile aynı anda mezoterapi vücudun toparlanmasına ve şekillenmesine de yardımcı olmaktadır. Alanında uzman olan doktorlar tarafından uygulandığı vakit çok iyi sonuçların alınmasına yardımcı olmaktadır.

 

Mezoterapi tedavisinin ne kadarlık bir sürede uygulanacağı, kişiden kişiye farklılık gösterir ama ortalama olarak 6 - 8 seans arası bir tedavi süreci tüm hastalar için yeterli olmaktadır. Son derece pratik bir yöntem olan mezoterapi sadece 10 – 15 dakika arası bir zaman diliminde hayata geçirilmektedir. Her bir seans arasında, yine hastanın özgül durumu hesaba katılarak, 7 – 15 gün arası beklenmesi gerekir. Tedavi tamamlandıktan sonra herhangi bir iyileşme süreci geçirilmez. Bu nedenle hastalar diledikleri gibi toplumsal yaşamlarına devam edebilirler. Çok nadir olsa da, bazen iğne yapılan yerlerde hafif morarma ve kızarıklıklar görülebilir. Bazen de iğne yapılan yerlerde şişlikler meydana gelmektedir. Gelgelelim, bu durumların hepsi geçici özelliktedir ve kısa bir süre sonra kendi kendine ortadan kalkacaktır. Biz size, mezoterapi işlemini yaptırdıktan sonra pressoterapi uygulaması yaptırmanızı da tavsiye ediyoruz. Bu tedavi ile kombine edildiği zaman mezoterapi uygulaması hem daha rahatlatıcı hem de ilacın bölgesel olarak dağılmasına katkı verici olacaktır. Bu durumda yaptırdığınız işlemden alacağınız verim neredeyse yüzde yüz olacaktır.

Paylaş:

Etiketler: Ankara, Mezoterapi Lipoliz, Fiyatları, Op.Dr.Oğuz Kılıç, Bölgesel, İncelme

Yorumlar
 • Sibel Öztürk

  Yaklaşık 2ay önce Op. Dr. Oğuz Kılıç a göğüs küçültme ameliyatı oldum. Aslında estetik amaçlı değildi, inanılmaz sırt ve boyun ağrılarım oluyordu. Ameliyatın ertesi günü o ağırlıklardan kurtulmak muhteşemdi. tesadüfen bir hastasını görerek gitmiştim. Hem daha güzel göğüslerim oldu, hem de ağrılarım gitti. Dr Oğuz bey e buradan teşekkür ediyorum...

 • Zeliha Hanım

  Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittiğim doktorumdan çok memnun kaldım.
  Meme estetiği ile ilgili internetten araştırıp gitmediğim doktor kalmamıştı.
  En sonunda Dr Oğuz Kılıç beyi buldum, genç görünmesine rağmen meme estetiği konusunda oldukça tecrübeliydi,
  olabilecek bütün olumsuzlukları bana tüm ayrıntıları ile anlattı.
  Sonunda ameliyat oldum ve hiç korktuğum gibi olmadı ve sonuçtan inanılmaz mutluyum. Dr Oğuz beye sonsuz teşekkürler.

 • Nergiz Hanım

  3 gün önce oğuz beye burun estetiği yaptırdım. Gerçekten harika bir doktor. Ameliyat olmadan önce bi sürü korkum vardı, ilk kez ameliyat olacak ve ilk kez narkoz yiyecektim. Internetten bir sürü video izledim. Ameliyat öncesi ve narkozdan çıkarken neler yaşayacağımi bilmek için, ama izlediklerimin hic birini yasamadim, korktuğum gibi olmadı. Alçımin çıkmasını büyük bir heycanla bekliyorum. Oğuz beyi, burun estetiği dusunen herkese tavsiye ederim.

 • Seçilay Hanım

  Doktor Oğuz kılıç i internetten buldum.biraz tedirgin gittim, paylasilan yazinin reklam oldugunu dusundum.klinigine gittim ve orda calisan bir kiza yapmis onu gordum ve ondan donra karar verdim. Harika gorunuyordu iz yok denilecek kadarazdi ve oldukca yuyumusakti.bekar oldugum icin sut bezlerine zarar vermek istemediginden kas alti uygun oldugunu soyledi.bende doktoruma biraktim :))) iyiki ddoktor Oğuz kılıç a ameliyat olnusum. Bana gore en iyi doktor benim doktorum :))) bikinilerim harika duruyor iz yok ve yumusak :))) kendisine burdan da tesekkurlerimi iletiyorum

Doktorunuza Sorun