logo
Yukarı

Uyluk Lift

Uyluk Lift

Sık bir biçimde kilo alıp verme, yer çekimi ve yaşlılık gibi durumlara ek olarak yağ birimi fazla ve sıkılığı az olan bacakların iç kısımlarına uygulanan liposuction işlemleri yüzünden de bacakların iç kısımlarında sarkmaların meydana gelmesi söz konusu olabilir. Bu fazlalık oluşturan deri ve yağ tabakasının alınmasına ve bacak iç konturunun daha sonra düzeltilmesine uyluk germe operasyonu adı verilmektedir. Eğer kişilerin bacaklarının iç kısımlarında sarkıklık oluşumuna eşlik eden bir yağlanma da mevcut ise, bu durumda, liposuction uygulamaları nedeniyle sarkmalar daha da yüksek bir boyut kazanabilir. Her bir cerrahi işlemde olduğu gibi, uyluk germe işlemlerinde de, hasta ile doktor beklentileri ve eldeki kaynakları en iyi şekilde bir araya getirip bir anlaşma noktasına varmalıdır.

 

Uyluk germe işlemleri nasıl yapılır? Uyluk germe operasyonları için neredeyse her zaman genel anestezi seçilmektedir. Operasyon ameliyathane ortamında gerçekleştirilmektedir. Operasyon süresi ortalama olarak 3 – 3,5 saat civarında sürmektedir. Operasyonun ertesi günü hastalar tabucu edilebilirler. Bu operasyon özelinde, bacak iç kısmından yapılan kesi yardımıyla, fazlalık arz eden sarkmış deri ve yağ dokularının alınması hedeflenir. Sonrasında ise bacak iç kısmı yukarı doğru gelecek bir biçimde gerilmektedir. Bu sayede düz ve gerginliği olan bir bacak elde edilmiş olunur.

 

Operasyondan sonra nelere dikkat etmelisiniz? İkinci günden itibaren duş alabilirsiniz. İlk günler özelinde yara yerlerinden pembemsi bir renkte akıntı gelmesi normaldir. Üçüncü günden sonra pansumanlarınız yenilenir. Daha sonra ise yara izleriniz kontrol edilir. Hastalar ikinci haftadan itibaren gündelik toplumsal aktivitelerine dönebilirler. Bu süreçte merdiven çıkabilirsiniz. İlk günlerde yara yerlerine basınç uygulayan aktivitelerden uzak durmanız gerekir. 6 hafta sonra bu tür zorluk egzersizlere başlayabilirsiniz. Operasyondan sonra izleriniz nasıl görünür peki? Operasyonun gerçekleştirilmesi için yapılan kesiler, ön bölümde kasık çizgisinden başlarlar ve arka bölümde popoya kadar uzanırlar. İlk iki haftalık süreçte bu çizgiler kırmızı bir renkte olurlar ama daha sonra yavaş yavaş ten rengine dönmeye başlarlar. Yara izleri iç çamaşırınızın içinde kalır. Bu yüzden dışarıdan görülmeleri mümkün değildir. İzlerin en son halini alması için 1 – 1,5 yıl arası bir zaman diliminin geçirilmesi gerekmektedir.

 

Uyluk germe operasyonunun herhangi bir komplikasyonu var mıdır? Özellikle sigara kullanan kişilerde karşılaşılan yara bölgelerinde, beslenme bozukluğu, açılmalar ve enfeksiyon oluşumu gibi arzu edilmeyen durumlar nedeniyle, hastaların operasyondan en az 3 hafta önce sigara içmeye bir son vermeleri gerekmektedir. Ancak bunun dışında, yüz ya da kol germe ameliyatı gibi uyluk germe ameliyatı da, sonuçları bakımından oldukça memnun edici bir operasyondur.

Paylaş:

Etiketler: Ankara, Fiyatları, Op.Dr.Oğuz Kılıç, Uyluk Lift, Uyluk Germe, Bacak Germe

Yorumlar
 • Sibel Öztürk

  Yaklaşık 2ay önce Op. Dr. Oğuz Kılıç a göğüs küçültme ameliyatı oldum. Aslında estetik amaçlı değildi, inanılmaz sırt ve boyun ağrılarım oluyordu. Ameliyatın ertesi günü o ağırlıklardan kurtulmak muhteşemdi. tesadüfen bir hastasını görerek gitmiştim. Hem daha güzel göğüslerim oldu, hem de ağrılarım gitti. Dr Oğuz bey e buradan teşekkür ediyorum...

 • Zeliha Hanım

  Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittiğim doktorumdan çok memnun kaldım.
  Meme estetiği ile ilgili internetten araştırıp gitmediğim doktor kalmamıştı.
  En sonunda Dr Oğuz Kılıç beyi buldum, genç görünmesine rağmen meme estetiği konusunda oldukça tecrübeliydi,
  olabilecek bütün olumsuzlukları bana tüm ayrıntıları ile anlattı.
  Sonunda ameliyat oldum ve hiç korktuğum gibi olmadı ve sonuçtan inanılmaz mutluyum. Dr Oğuz beye sonsuz teşekkürler.

 • Nergiz Hanım

  3 gün önce oğuz beye burun estetiği yaptırdım. Gerçekten harika bir doktor. Ameliyat olmadan önce bi sürü korkum vardı, ilk kez ameliyat olacak ve ilk kez narkoz yiyecektim. Internetten bir sürü video izledim. Ameliyat öncesi ve narkozdan çıkarken neler yaşayacağımi bilmek için, ama izlediklerimin hic birini yasamadim, korktuğum gibi olmadı. Alçımin çıkmasını büyük bir heycanla bekliyorum. Oğuz beyi, burun estetiği dusunen herkese tavsiye ederim.

 • Seçilay Hanım

  Doktor Oğuz kılıç i internetten buldum.biraz tedirgin gittim, paylasilan yazinin reklam oldugunu dusundum.klinigine gittim ve orda calisan bir kiza yapmis onu gordum ve ondan donra karar verdim. Harika gorunuyordu iz yok denilecek kadarazdi ve oldukca yuyumusakti.bekar oldugum icin sut bezlerine zarar vermek istemediginden kas alti uygun oldugunu soyledi.bende doktoruma biraktim :))) iyiki ddoktor Oğuz kılıç a ameliyat olnusum. Bana gore en iyi doktor benim doktorum :))) bikinilerim harika duruyor iz yok ve yumusak :))) kendisine burdan da tesekkurlerimi iletiyorum

Doktorunuza Sorun